Osobný monument

Uverejnené pred 3 rokmi

Online workshop pre dospelých s výtvarníkom Martinom Piačekom zameraný na uvažovanie o monumente a umení vo verejnom priestore.

Pomníky a pamätníky sa nám často spájajú s minulými režimami. Vznikajú však aj dnes a ich podoba, umiestnenie a zámery stále zostávajú aktuálnymi témami súčasného umenia. Výtvarný workshop bude zameraný na súčasné spôsoby uvažovania o problematike monumentu a umenia vo verejnom priestore. Prostredníctvom vlastnej tvorby si budete môcť vyskúšať ich výtvarný jazyk aj to, ako doň možno pretaviť osobné zážitky a spomienky.


Vizuálny umelec a vysokoškolský pedagóg Martin Piaček sa vo svojej tvorbe zameriava na témy slovenskej histórie a identity, pričom vo viacerých dielach využíva estetiku monumentálneho sochárstva. Je členom združenia Verejný podstavec, platformy pre tvorbu a kritickú reflexiu umenia do verejného priestoru. Momentálne pôsobí ako vedúci Ateliéru vvv (vizuálne, verbálne, verejné) na Katedre intermédií VŠVU v Bratislave.


termín konania: 26. máj 2021 / 17.00 - 18.30 h

online v aplikácií ZOOM / vstup voľný


Na workshop budú potrebné nenáročné výtvarné pomôcky.


Program je vhodný od 16 rokov.

rezervácia: peter.pivoda@sng.sk

Peter Pivoda

galerijný pedagóg, metodik

T: +421 915 786 712 / peter.pivoda@sng.sk


Pred 3 rokmi

Cvičenie pre žiakov ZŠ a ich pedagógov zamerané na prácu s obrazom ako s historickým prameňom z dielne českého HistoryLabu.


Pred 3 rokmi

Záznam z metodického webináru, ktorý je zameraný na využívanie umeleckých diel pri vyučovaní dejepisu.

Všetky príspevky

„našou motiváciou je presvedčenie, že proti nebezpečenstvu totality vedie iba jedna cesta: cesta skúsenosti a slobodnej diskusie o tom, čoho sa treba vyvarovať“

Traumfabrik Kommunismus, 2003

Partneri projektu

Cold Revolution

Akcia ZET je pripravená aj pri príležitosti výstavno-edičného projektu Cold Revolution v Národnej galérii umenia Zachęta vo Varšave.